sitemap - en to hu translation catalogue (150 entries)

en: Comment Count
hu: Kommentek számolása

en: Uses the number of comments of the post to calculate the priority
hu: Kommentek számának felhasználása a fontosság kiszámításához

en: Comment Average
hu: Kommentek

en: Uses the average comment count to calculate the priority
hu: Kommentek számolása, hogy a fontosságot megállapíthassa

en: Popularity Contest
hu: Gyakori tartalom

en: XML-Sitemap Generator
hu: Oldaltérkép generátor

en: XML-Sitemap
hu: XML-Oldaltérkép

en: Thank you very much for your donation. You help me to continue support and development of this plugin and other free software!
hu: Köszönjük a támogatást. Segíthez a plugin fejlesztésében, hogy mindez ingyenes maradhasson!

en: Hide this notice
hu: Tanács elrejtése

en: Thanks for using this plugin! You've installed this plugin over a month ago. If it works and your are satisfied with the results, isn't it worth at least one dollar? <a href="%s">Donations</a> help me to continue support and development of this <i>free</i> software! <a href="%s">Sure, no problem!</a>
hu: Köszönjük, hogy ezt a plugint használja! Kb. egy hónapja telepítette a plugint. Ha jól működik, és elégedett az eredményekkel, akkor nem adományozna a fejlesztéshez egy keveset? <a href="%s">Adományok</a> segíthetnek a fejleszésekben, hogy ez a plugin <i>ingyenes</i> maradhasson! <a href="%s">Persze, nem probléma!</a>

en: No thanks, please don't bug me anymore!
hu: Köszönöm, nem. Ne jelenjen meg többet.

en: XML Sitemap Generator for WordPress
hu: Oldaltérkép generátor WordPresshez

en: Configuration updated
hu: Beállítások frissítve!

en: Error while saving options
hu: Hiba az oldalak mentésekor

en: Pages saved
hu: Oldalak mentve

en: Error while saving pages
hu: Hiba az oldalak mentésekor

en: <a href="%s">Robots.txt</a> file saved
hu: <a href="%s">Robots.txt</a> fájl elmentve

en: Error while saving Robots.txt file
hu: Hiba aa Robots.txt fájl mentésekor

en: The default configuration was restored.
hu: Alap beállítás visszaállítva.

en: open
hu: megnyit

en: close
hu: bezár

en: click-down and drag to move this box
hu: kattintson rá, és ragadja meg ezt a dobozt

en: click to %toggle% this box
hu: kattintson, hogy %toggle% ezt a dobozt

en: use the arrow keys to move this box
hu: használja a mozgatáshoz a jobbra, balra, fel és le billentyűket

en: , or press the enter key to %toggle% it
hu: , vagy nyomja meg az enter gombot az %toggle% -hez.

en: About this Plugin:
hu: Pluginról:

en: Plugin Homepage
hu: Plugin főoldal

en: Notify List
hu: Értesítések

en: Support Forum
hu: Fórum

en: Donate with PayPal
hu: Adományozás (PayPal)

en: My Amazon Wish List
hu: My Amazon kívánságlista

en: translator_name
hu: Cenzi

en: translator_url
hu: http://blog.cenzi.hu

en: Sitemap Resources:
hu: Oldaltérkép eredmények:

en: Site Explorer
hu: Oldal böngészése

en: Search Blog
hu: Kereső blog

en: Sitemaps Protocol
hu: Oldaltérkép protokol

en: Official Sitemaps FAQ
hu: Hivatalos oldaltérképek GYIK

en: My Sitemaps FAQ
hu: Oldaltérképek GYIK

en: Recent Donations:
hu: Adományok:

en: List of the donors
hu: Adományozók listája

en: Hide this list
hu: Lista elrejtése

en: Thanks for your support!
hu: Köszönjük a támogatást!

en: Status
hu: Állapot

en: The sitemap wasn't built yet. <a href="%s">Click here</a> to build it the first time.
hu: Az oldaltérkép még nem készült el. <a href="%s">Kattints ide</a> az elkészítéséhez.

en: Your <a href="%url%">sitemap</a> was last built on <b>%date%</b>.
hu: Az <a href="%url%">oldaltérkép</a> legutóbbi felépítése: <b>%date%</b>.

en: There was a problem writing your sitemap file. Make sure the file exists and is writable. <a href="%url%">Learn more</a
hu: Probléma merült fel az oldaltérkép elkészítésekor. Bizonyosodj meg, hogy a fájl létezik és írható. <a href="%url%">Tovább</a

en: Your sitemap (<a href="%url%">zipped</a>) was last built on <b>%date%</b>.
hu: Az oldaltérképed (<a href="%url%">tömörésének</a>) ideje: <b>%date%</b>.

en: There was a problem writing your zipped sitemap file. Make sure the file exists and is writable. <a href="%url%">Learn more</a
hu: Probléma merült fel az oldaltérkép tömörítésénél. Bizonyosodj meg, hogy a fájl létezik és írható. <a href="%url%">Tovább</a

en: Google was <b>successfully notified</b> about changes.
hu: Google <b>sikeresen értesítve</b> lett a változásokról.

en: It took %time% seconds to notify Google, maybe you want to disable this feature to reduce the building time.
hu: %time% másodpercbe telt a Google értesítése, de kikapcsolható ez a funkció.

en: There was a problem while notifying Google. <a href="%s">View result</a>
hu: Probléma merült fel a Google értesítésénél. <a href="%s">Eredmény megtekintése</a>

en: YAHOO was <b>successfully notified</b> about changes.
hu: YAHOO <b>sikeresen értesítve</b> lett a változásokról.

en: It took %time% seconds to notify YAHOO, maybe you want to disable this feature to reduce the building time.
hu: %time% másodpercbe telt a YAHOO értesítése, de kikapcsolható ez a funkció.

en: There was a problem while notifying YAHOO. <a href="%s">View result</a>
hu: Probléma merült fel a YAHOO értesítésénél. <a href="%s">Eredmény megtekintése</a>

en: Ask.com was <b>successfully notified</b> about changes.
hu: Ask.com <b>sikeresen értesítve</b> lett a változásokról.

en: It took %time% seconds to notify Ask.com, maybe you want to disable this feature to reduce the building time.
hu: %time% másodpercbe telt a Ask.com értesítése, de kikapcsolható ez a funkció.

en: There was a problem while notifying Ask.com. <a href="%s">View result</a>
hu: Probléma merült fel a Ask.com értesítésénél. <a href="%s">Eredmény megtekintése</a>

en: The building process took about <b>%time% seconds</b> to complete and used %memory% MB of memory.
hu: Felépítési folyamat kb. <b>%time% másodperc</b> ami %memory% MB memóriát használ fel.

en: The building process took about <b>%time% seconds</b> to complete.
hu: Felépítési folyamat kb. <b>%time% másodperc</b>.

en: The content of your sitemap <strong>didn't change</strong> since the last time so the files were not written and no search engine was pinged.
hu: Az oldaltérkép tartalma <strong>nem változott</strong>, ezért nem lesznek a keresők megpingelve.

en: The last run didn't finish! Maybe you can raise the memory or time limit for PHP scripts. <a href="%url%">Learn more</a>
hu: Nem sikerült! Talán kevés a memória. <a href="%url%">Tovább</a>

en: The last known memory usage of the script was %memused%MB, the limit of your server is %memlimit%.
hu: Az utolsó memóriahasználat %memused%MB volt, a memórialimit: %memlimit%.

en: The last known execution time of the script was %timeused% seconds, the limit of your server is %timelimit% seconds.
hu: Az utolsó script használat %timeused% másodperc, a szervered limite: %timelimit% másodperc.

en: The script stopped around post number %lastpost% (+/- 100)
hu: A script megállt megközelítőleg a következő bejegyzési számnál: %lastpost% (+/- 100)

en: If you changed something on your server or blog, you should <a href="%s">rebuild the sitemap</a> manually.
hu: Ha valamilyen változás történik a blogodon vagy szervereden, akkor ajánlatos az <a href="%s">oldaltérkép újraépítése</a> kézzel.

en: If you encounter any problems with the build process you can use the <a href="%d">debug function</a> to get more information.
hu: Ha felmerül valamilyen probléma a felépítési folyamat során, akkor futtasd le a <a href="%d">debug funkciót</a> a további információért.

en: Basic Options
hu: Alap beállítások

en: Sitemap files:
hu: Oldaltérkép fájlok:

en: Learn more
hu: Tovább

en: Write a normal XML file (your filename)
hu: Normál XML fájl írása (fájlnév)

en: Write a gzipped file (your filename + .gz)
hu: Gzippelt fájl írása (fájlév + .gz)

en: Building mode:
hu: Felépítési mód:

en: Rebuild sitemap if you change the content of your blog
hu: Oldaltérkép újraépítése, ha a blogod tartalma megváltozott

en: Enable manual sitemap building via GET Request
hu: Kézi oldaltérkép engedélyezése a GET Request segítségével

en: This will allow you to refresh your sitemap if an external tool wrote into the WordPress database without using the WordPress API. Use the following URL to start the process: <a href="%1">%1</a> Please check the logfile above to see if sitemap was successfully built.
hu: Ez engedélyezni fogja az oldaltérkép frissülését a WordPress adatbázisban. Használd a következő címet a folyamat elindításához: <a href="%1">%1</a> Ellenőrizd a naplózó fájlt, hogy a folyamat befejeződött-e.

en: Update notification:
hu: Frissítési értesítések

en: Notify Google about updates of your Blog
hu: Google értesítése a blogod frissülésekor

en: No registration required, but you can join the <a href="%s">Google Webmaster Tools</a> to check crawling statistics.
hu: Nincs szükség a regisztráláshoz, de csatlakozhatsz a <a href="%s">Google Webmaster Tools</a> programhoz, hogy ellenőrizhesd a robotok statisztikáját.

en: Notify Ask.com about updates of your Blog
hu: Ask.com értesítése a blogod frissítésekor

en: No registration required.
hu: Nincs szükség a regisztrációhoz.

en: Notify YAHOO about updates of your Blog
hu: YAHOO értesítése a blogod frissítésekor

en: No registration required, but you can sign up for the <a href="%s">YAHOO Site Explorer</a> to view the crawling progress.
hu: Nincs szükség a regisztráláshoz, de csatlakozhatsz a <a href="%s">YAHOO Site Explorer</a> programhoz, hogy ellenőrizhesd a robotok statisztikáját.

en: Modify or create %s file in blog root which contains the sitemap location.
hu: %s fájl elkészítése vagy módosítása.

en: File permissions:
hu: Fájl engedélyek:

en: OK, robots.txt is writable.
hu: OK, robots.txt írható.

en: Error, robots.txt is not writable.
hu: Hiba, robots.txt nem írható.

en: OK, robots.txt doesn't exist but the directory is writable.
hu: OK, robots.txt nem létezik, de a könyvtár írható.

en: Error, robots.txt doesn't exist and the directory is not writable
hu: Hiba, robots.txt nem létezik és a könyvtár nem írható.

en: Advanced options:
hu: Haladó beállítások:

en: Limit the number of posts in the sitemap:
hu: Bejegyzések számának limitálása az oldaltérképben:

en: Newer posts will be included first
hu: Újabb bejegyzések előre kerülnek

en: Try to increase the memory limit to:
hu: Próbáld meg a memória limit emelését:

en: e.g. "4M", "16M"
hu: pl. "4M", "16M"

en: Try to increase the execution time limit to:
hu: Próbáld meg a végrehajtási idő emelését:

en: in seconds, e.g. "60" or "0" for unlimited
hu: másodpercekben pl. "60" vagy "0" a korlátlanért

en: Include a XSLT stylesheet:
hu: XSLT stíluslap mellékelése:

en: Use Default
hu: Alapbeállítás használata

en: Full or relative URL to your .xsl file
hu: Teljes vagy relatív URL elérése a .xsl fájlhoz

en: Enable MySQL standard mode. Use this only if you're getting MySQL errors. (Needs much more memory!)
hu: Alap MySQL mód engedélyezése. Ezt csak akkor használd, ha MySQL hibákat tapasztalsz. (Sokkal több memóriára lesz szükség!)

en: Build the sitemap in a background process (You don't have to wait when you save a post)
hu: Háttérfolyamatként építse fel az oldaltérképet (Nem kell várni, amíg a bejegyzést elmented)

en: Additional pages
hu: Oldalak

en: Here you can specify files or URLs which should be included in the sitemap, but do not belong to your Blog/WordPress.<br />For example, if your domain is www.foo.com and your blog is located on www.foo.com/blog you might want to include your homepage at www.foo.com
hu: Be tudod állítani azokat a fájlokat, amelyek nem tartoznak a blogodhoz.<br />Például, ha a domainod www.akarmi.hu és a blogod a www.akarmi.hu/blog címen van, beleteheted a www.akarmi.hu címet is az oldaltérképbe.

en: Note
hu: Megjegyzés

en: If your blog is in a subdirectory and you want to add pages which are NOT in the blog directory or beneath, you MUST place your sitemap file in the root directory (Look at the &quot;Location of your sitemap file&quot; section on this page)!
hu: Ha a blogod egy alkönyvtárban van és olyan oldalakat szeretnél felvenni, amelyek nincsennek a blog könyvtárában, akkor a gyökér könyvtárban kell elhelyeznek az oldaltérképet.

en: URL to the page
hu: Oldal URL-je

en: Enter the URL to the page. Examples: http://www.foo.com/index.html or www.foo.com/home
hu: Írd be az oldal URL-jét. Például: http://www.akarmi.hu/index.html vagy www.akarmi.hu/home

en: Priority
hu: Fontosság

en: Choose the priority of the page relative to the other pages. For example, your homepage might have a higher priority than your imprint.
hu: Válaszd ki az oldalak fontosságát. Például, a kezdőlapod lehet, hogy fontosabb, mint az aloldalak.

en: Last Changed
hu: Utolsó módosítás

en: Enter the date of the last change as YYYY-MM-DD (2005-12-31 for example) (optional).
hu: Írd be az utolsó módosítást YYYY-MM-DD (példaként: 2007-08-12) (ajánlott).

en: Change Frequency
hu: Változások gyakorisága

en: No pages defined.
hu: Nincs oldal beállítva.

en: Add new page
hu: Új oldal felvétele

en: Post Priority
hu: Bejegyzés fontossága

en: Please select how the priority of each post should be calculated:
hu: Válaszd ki, hogyan működjön a fontosság kalkulálása

en: Do not use automatic priority calculation
hu: Ne használja az automatikus fontosság kalkulálását

en: All posts will have the same priority which is defined in &quot;Priorities&quot;
hu: Minden bejegyzés azonos fontosságú ami a &quot;Fontosságok&quot; alatt lett beállítva

en: Location of your sitemap file
hu: Oldaltérkép fájl elérése

en: Automatic detection
hu: Automatikus megállapítás

en: Filename of the sitemap file
hu: Oldaltérkép fájl neve

en: Detected Path
hu: Elérés

en: Detected URL
hu: URL megállapítása

en: Custom location
hu: Egyéni elérés

en: Absolute or relative path to the sitemap file, including name.
hu: Abszolút vagy relatív elérése az oldaltérkép fájlnak (fájl-névvel együtt).

en: Example
hu: Példa

en: Complete URL to the sitemap file, including name.
hu: Teljes URL-je az oldaltérkép fájlnak (fájl-névvel együtt).

en: Sitemap Content
hu: Oldaltérkép tartalma

en: Include homepage
hu: Főoldal mellékelése

en: Include posts
hu: Bejegyzések mellékelése

en: Include static pages
hu: Statikus oldalak mellékelése

en: Include categories
hu: Kategóriák mellékelése

en: Include archives
hu: Arhívumok mellékelése

en: Include tag pages
hu: Címkék oldalak melléklése

en: Include author pages
hu: Szerző oldalak melléklése

en: Change frequencies
hu: Változások gyakorisága

en: Homepage
hu: Főoldal

en: Posts
hu: Bejegyzések

en: Static pages
hu: Statikus oldal

en: Categories
hu: Kategóriák

en: The current archive of this month (Should be the same like your homepage)
hu: Jelenlegi hónap arhívuma (Megegyezik az oldaladéval)

en: Older archives (Changes only if you edit an old post)
hu: Régi archívumok (Ha egy régi bejegyzést módosítottál)

en: Tag pages
hu: Címkék oldalak

en: Author pages
hu: Szerző oldalak

en: Priorities
hu: Fontosságok

en: Posts (If auto calculation is disabled)
hu: Bejegyzések (Ha az automatikus kalkulálás ki van kapcsolva)

en: Minimum post priority (Even if auto calculation is enabled)
hu: Minimum bejegyzések fontossága (Ha az automatikus kalkulálás engedélyezve van)

en: Archives
hu: Archívumok

en: Update options
hu: Beállítások frissítése

en: Reset options
hu: Beállítások visszaállítása
