sitemap - en to be translation catalogue (158 entries)

en: Comment Count
be: Колькасць каментароў

en: Uses the number of comments of the post to calculate the priority
be: Выкарыстае колькасць каментароў да артыкула для вылічэння прыярытэту

en: Comment Average
be: Сярэдняя колькасць каментароў

en: Uses the average comment count to calculate the priority
be: Выкарыстае сярэдняя колькасць каментароў для вылічэння прыярытэту

en: Popularity Contest
be: Папулярнасць дыскусіі

en: Uses the activated <a href="%1">Popularity Contest Plugin</a> from <a href="%2">Alex King</a>. See <a href="%3">Settings</a> and <a href="%4">Most Popular Posts</a>
be: Выкарыстайце актываваны <a href="%1">Убудова папулярнасці дыскусій</a> ад <a href="%2">Alex King</a>. Гл. <a href="%3">Налады</a> і <a href="%4">Самыя папулярныя запісы</a>

en: XML-Sitemap Generator
be: Генератар XML-карты сайта

en: XML-Sitemap
be: XML-карта сайта

en: Thank you very much for your donation. You help me to continue support and development of this plugin and other free software!
be: Премного дзякую за ахвяраванні. Вы дапамагаеце мне ў продалжении падтрымкі і распрацоўкі гэтай убудовы і іншага вольнага ПА!

en: Hide this notice
be: Схаваць гэтую заўвагу

en: Thanks for using this plugin! You've installed this plugin over a month ago. If it works and your are satisfied with the results, isn't it worth at least one dollar? <a href="%s">Donations</a> help me to continue support and development of this <i>free</i> software! <a href="%s">Sure, no problem!</a>
be: Дзякую Вас за выкарыстанне гэтай убудовы! Вы ўсталявалі яго звыш месяца назад. Калі ён працуе і Вы здаволеныя яго вынікамі, вышліце мне хоць бы $1? <a href="%s">Ахвяраванні</a> дапамогуць мне ў падтрымцы і распрацоўцы гэтага <i>бясплатнага</i> ПА! <a href="%s">Вядома, без праблем!</a>

en: No thanks, please don't bug me anymore!
be: Не, дзякуй. Прашу мяне больш не турбаваць!

en: XML Sitemap Generator for WordPress
be: Генератар XML-карты сайта для WordPress

en: Configuration updated
be: Канфігурацыя абноўленая

en: Error while saving options
be: Памылка пры захаванні параметраў

en: Pages saved
be: Старонкі захаваныя

en: Error while saving pages
be: Памылка пры захаванні старонак

en: <a href="%s">Robots.txt</a> file saved
be: Файл <a href="%s">Robots.txt</a> захаваны

en: Error while saving Robots.txt file
be: Памылка пры захаванні файла Robots.txt

en: The default configuration was restored.
be: Канфігурацыя па змаўчанні адноўленая.

en: open
be: адкрыць

en: close
be: зачыніць

en: click-down and drag to move this box
be: Націсніце кнопку мышы і цягнеце для перамяшчэння гэтага блока

en: click to %toggle% this box
be: Націсніце для %toggle% на гэты блок

en: use the arrow keys to move this box
be: выкарыстайце стрэлкі для перамяшчэння гэтага блока

en: , or press the enter key to %toggle% it
be: , або націсніце копку ўвод (enter) для %toggle% яго

en: About this Plugin:
be: Аб гэта ўбудове:

en: Plugin Homepage
be: Хатняя старонка ўбудовы

en: Notify List
be: Спіс напамінку

en: Support Forum
be: Форум тэхнічнай падтрымкі

en: Donate with PayPal
be: Ахвяраваць праз PayPal

en: My Amazon Wish List
be: Мой спіс пажаданняў на Amazon

en: translator_name
be: Перавёў Сяргей Рывкин

en: translator_url
be: http://ryvkin.ru

en: Sitemap Resources:
be: Рэсурсы карыт сайта:

en: Webmaster Tools
be: Прылады вэб-майстра

en: Webmaster Blog
be: Дзённік вэб-майстра

en: Site Explorer
be: Прагляд сайта

en: Search Blog
be: Шукаць у дзённіку

en: Sitemaps Protocol
be: Пратакол выкарыстання карты сайта

en: Official Sitemaps FAQ
be: Афіцыйны ЧАВО па картах сайта

en: My Sitemaps FAQ
be: Мой ЧАВО па картах сайта

en: Recent Donations:
be: Апошнія ахвяраванні:

en: List of the donors
be: Спіс спонсараў

en: Hide this list
be: Схаваць гэты спіс

en: Thanks for your support!
be: Дзякуй за Вашу падтрымку!

en: Status
be: Статут

en: The sitemap wasn't built yet. <a href="%s">Click here</a> to build it the first time.
be: Карта сайта яшчэ не пабудаваная. <a href="%s">Націсніце тут</a> для стварэння яе ўпершыню.

en: Your <a href="%url%">sitemap</a> was last built on <b>%date%</b>.
be: Ваша <a href="%url%">карта сайта</a> апошні раз была пабудаваная: <b>%date%</b>.

en: There was a problem writing your sitemap file. Make sure the file exists and is writable. <a href="%url%">Learn more</a
be: Пры запісе Вашага файла з картай сайта адбылася памылка. Упэўніцеся, што файл існуе і адчынены на запіс. <a href="%url%">Пачытаць яшчэ</a>

en: Your sitemap (<a href="%url%">zipped</a>) was last built on <b>%date%</b>.
be: Ваша карта сайта (<a href="%url%">сціснутая</a>) апошні раз была пабудаваная: <b>%date%</b>.

en: There was a problem writing your zipped sitemap file. Make sure the file exists and is writable. <a href="%url%">Learn more</a
be: Пры запісе сціснутай карты сайта адбылася памылка. Упэўніцеся, што файл існуе і адчынены на запіс. <a href="%url%">Пачытаць яшчэ</a>

en: Google was <b>successfully notified</b> about changes.
be: Google быў <b>паспяхова паінфармаваны</b> аб зменах.

en: It took %time% seconds to notify Google, maybe you want to disable this feature to reduce the building time.
be: %time% секунд заняло інфармаванне Google; магчыма, Вас варта адключыць гэтую функцыю, каб знізіць час пабудовы карты.

en: There was a problem while notifying Google. <a href="%s">View result</a>
be: Пры інфармаванні Google адбылася памылка. <a href="%s">Паглядзець вынік</a>

en: YAHOO was <b>successfully notified</b> about changes.
be: YAHOO быў <b>паспяхова паінфармаваны</b> аб зменах.

en: It took %time% seconds to notify YAHOO, maybe you want to disable this feature to reduce the building time.
be: %time% секунд заняло інфармаванне YAHOO; магчыма, Вас варта адключыць гэтую функцыю, каб знізіць час пабудовы карты.

en: There was a problem while notifying YAHOO. <a href="%s">View result</a>
be: Пры інфармаванні YAHOO адбылася памылка. <a href="%s">Паглядзець вынік</a>

en: Ask.com was <b>successfully notified</b> about changes.
be: Ask.com быў <b>паспяхова паінфармаваны</b> аб зменах.

en: It took %time% seconds to notify Ask.com, maybe you want to disable this feature to reduce the building time.
be: %time% секунд заняло інфармаванне Ask.com; магчыма, Вас варта адключыць гэтую функцыю, каб знізіць час пабудовы карты.

en: There was a problem while notifying Ask.com. <a href="%s">View result</a>
be: Пры інфармаванні Ask.com адбылася памылка. <a href="%s">Паглядзець вынік</a>

en: The building process took about <b>%time% seconds</b> to complete and used %memory% MB of memory.
be: Працэс пабудовы заняў прыкладна <b>%time% секунд</b> і выкарыстаў %memory% MB памяці.

en: The building process took about <b>%time% seconds</b> to complete.
be: Працэс пабудовы заняў прыкладна <b>%time% секунд</b>.

en: The content of your sitemap <strong>didn't change</strong> since the last time so the files were not written and no search engine was pinged.
be: Утрыманне Вашай карты сайта <strong>не змянялася</strong> за апошні час, таму файлы не запісваліся і пошукавыя сістэмы не інфармаваліся.

en: The last run didn't finish! Maybe you can raise the memory or time limit for PHP scripts. <a href="%url%">Learn more</a>
be: Апошні запуск не быў завершаны! Магчыма, Вы перавысілі ліміты памяці або часу выканання. <a href="%url%">Пачытаць яшчэ</a>

en: The last known memory usage of the script was %memused%MB, the limit of your server is %memlimit%.
be: Апошні раз скрыпт выкарыстаў %memused%MB памяці, ліміт памяці Вашага сервера складае %memlimit%.

en: The last known execution time of the script was %timeused% seconds, the limit of your server is %timelimit% seconds.
be: Апошні раз скрыпт працаваў %timeused% секунд, абмежаванне часу на Вашым серверы складае %timelimit% секунд.

en: The script stopped around post number %lastpost% (+/- 100)
be: Скрыпт спыніўся каля артыкула нумар %lastpost% (+/- 100)

en: If you changed something on your server or blog, you should <a href="%s">rebuild the sitemap</a> manually.
be: Калі Вы нешта памянялі на Вашым сервре або ў дзённіку, Вам неабходна <a href="%s">зноўку пабудаваць карту сайта</a> уручную.

en: If you encounter any problems with the build process you can use the <a href="%d">debug function</a> to get more information.
be: Калі Вы сапхнуліся з якія-небудзь праблемамі ў працэсе пабудовы, Вы можаце скарыстацца <a href="%d">функцыяй адладкі</a> для атрымання дадатковай інфармацыі.

en: Basic Options
be: Базавыя параметры

en: Sitemap files:
be: Файлы карты сайта:

en: Learn more
be: Пачытаць яшчэ

en: Write a normal XML file (your filename)
be: Запісаць звычайны XML файл (Ваша імя файла)

en: Write a gzipped file (your filename + .gz)
be: Запісаць запакаваны XML файл (Ваша імя файла + .gz)

en: Building mode:
be: Рэжым пабудовы карты:

en: Rebuild sitemap if you change the content of your blog
be: Пабудуйце зноўку карту сайта, калі Вы змянілі ўтрыманне Вашага дзённіка

en: Enable manual sitemap building via GET Request
be: Дазволіць ручную пабудову карты сайта з дапамогай запыту GET

en: This will allow you to refresh your sitemap if an external tool wrote into the WordPress database without using the WordPress API. Use the following URL to start the process: <a href="%1">%1</a> Please check the logfile above to see if sitemap was successfully built.
be: Гэта дазволіць Вам абнавіць карту сайта, калі знешняя прылада будзе пісаць у базу WordPress? не выкарыстаючы WordPress API. Выкарыстайце наступны URL для выканання працэсу: <a href="%1">%1</a> Паглядзіце пратакол (гл. вышэй) для праверкі, ці пабудаваная карта сайта.

en: Update notification:
be: Абнавіць апавяшчэнне:

en: Notify Google about updates of your Blog
be: Апавясціць Google аб зменах у Вашым дзённіку

en: No registration required, but you can join the <a href="%s">Google Webmaster Tools</a> to check crawling statistics.
be: Рэгістрацыя не патрабуецца, але Вы можаце далучыцца да <a href="%s">Прыладам вэб-майстра Google</a> для прагляду статыстыкі пошукавых робатаў.

en: Notify Ask.com about updates of your Blog
be: Апавясціць Asc.com аб зменах у Вашым дзённіку

en: No registration required.
be: Рэгістрацыя не патрабуецца.

en: Notify YAHOO about updates of your Blog
be: Апавясціць YAHOO аб зменах у Вашым дзённіку

en: Your Application ID:
be: Ваш ідэнтыфікатар прыкладання (Application ID):

en: Don't you have such a key? <a href="%s1">Request one here</a>!</a> %s2
be: У Вас няма такога ключа?? <a href="%s1">Запытаеце тут</a>!</a> %s2

en: Modify or create %s file in blog root which contains the sitemap location.
be: Змяніць або стварыць файл %s у дзённіку, які ўтрымоўвае інфармацыю аб размяшчэнні карты сайта.

en: File permissions:
be: Дазволы на доступ да файлаў:

en: OK, robots.txt is writable.
be: OK, robots.txt адчынены на запіс.

en: Error, robots.txt is not writable.
be: Памылка, robots.txt не адчынены на запіс.

en: OK, robots.txt doesn't exist but the directory is writable.
be: OK, robots.txt не існуе, але каталог адчынены на запіс.

en: Error, robots.txt doesn't exist and the directory is not writable
be: Памылка, robots.txt не існуе, і каталог не адчынены на запіс

en: Advanced options:
be: Пашыраныя параметры:

en: Limit the number of posts in the sitemap:
be: Абмежаваць колькасць артыкулаў у карце сайта:

en: Newer posts will be included first
be: Навейшыя артыкулы будуць уключаныя першымі

en: Try to increase the memory limit to:
be: Паспрабаваць павялічыць ліміт памяці да:

en: e.g. "4M", "16M"
be: напрыклад, "4M", "16M"

en: Try to increase the execution time limit to:
be: Паспрабаваць павялічыць абмежаванне часу выканання да:

en: in seconds, e.g. "60" or "0" for unlimited
be: у секундах, напрыклад, "60" або "0" для неабмежаванага часу

en: Include a XSLT stylesheet:
be: Уключыць табліцу стыляў XSLT:

en: Use Default
be: Выкарыстаць значэнне па змаўчанні

en: Full or relative URL to your .xsl file
be: Поўны або адносны URL да Вашага файла .xsl

en: Enable MySQL standard mode. Use this only if you're getting MySQL errors. (Needs much more memory!)
be: Дазволіць стандартны рэжым MySQL. Выкарыстаць толькі ў выпадку памылак MySQL. (Патрабуе нашмат больш памяці!)

en: Build the sitemap in a background process (You don't have to wait when you save a post)
be: Будаваць карту сайта ў фонавым працэсе (Вам не трэба чакаць захаванні артыкула)

en: Exclude the following posts or pages:
be: Выключыць наступныя артыкулы або старонкі:

en: List of IDs, separated by comma
be: Спіс ідэнтыфікатараў (ID), падзеленых коскамі

en: Additional pages
be: Дадатковыя старонкі

en: Here you can specify files or URLs which should be included in the sitemap, but do not belong to your Blog/WordPress.<br />For example, if your domain is www.foo.com and your blog is located on www.foo.com/blog you might want to include your homepage at www.foo.com
be: Тут Вы можаце паказаць файлы або URL, якія павінны быць уключаныя ў карту сайта, але не прыналежныя Вашаму дзённіку/WordPress.<br />Напрыклад,калі Ваш дамен www.foo.com, а Ваш дзённік размешчаны ў www.foo.com/blog, Вам можа спатрэбіцца дадаць хатнюю старонку з www.foo.com

en: Note
be: Заўвага

en: If your blog is in a subdirectory and you want to add pages which are NOT in the blog directory or beneath, you MUST place your sitemap file in the root directory (Look at the &quot;Location of your sitemap file&quot; section on this page)!
be: Калі Ваш дзённік размешчаны ў падкаталогу, і Вы жадаеце дадаць старонкі, якія знаходзяцца ВЫШЭЙ у структуры каталогаў, Вам НЕАБХОДНА змясціць карту сайта ў каранёвы каталог (Гл. секцыю &quot;Размяшчэнне файла з картай сайта&quot; на гэтай старонцы)!

en: URL to the page
be: URL старонкі

en: Enter the URL to the page. Examples: http://www.foo.com/index.html or www.foo.com/home
be: Увядзіце URL гэтай старонкі. Прыклады: http://www.foo.com/index.html або www.foo.com/home

en: Priority
be: Прыярытэт

en: Choose the priority of the page relative to the other pages. For example, your homepage might have a higher priority than your imprint.
be: Вылучыце прыярытэт гэтай старонкі адносна іншых старонак. Напрыклад, Ваша галоўная старонка можа мець больш высокі прыярытэт, чым старонка з інфармацыяй аб сайце.

en: Last Changed
be: Апошні раз змянялася

en: Enter the date of the last change as YYYY-MM-DD (2005-12-31 for example) (optional).
be: Увядзіце дату апошняй змены ў фармаце YYYY-MM-DD (2005-12-31, напрыклад) (не абавязкова).

en: Change Frequency
be: Частата змен

en: #
be: №

en: No pages defined.
be: Няма старонак.

en: Add new page
be: Дадаць новую старонку

en: Post Priority
be: Прыярытэт артыкула

en: Please select how the priority of each post should be calculated:
be: Вылучыце, як будзе вылічацца прыярытэт кожнага артыкула:

en: Do not use automatic priority calculation
be: Не выкарыстаць аўтаматычнае вылічэнне прыярытэту

en: All posts will have the same priority which is defined in &quot;Priorities&quot;
be: Усе артыкулы будуць мець аднолькавы прыярытэт, які вызначаны ў &quot;Прыярытэтах&quot;

en: Location of your sitemap file
be: Размяшчэнне Вашага файла з картай сайта

en: Automatic detection
be: Аўтаматычнае азначэнне

en: Filename of the sitemap file
be: Імя файла з картай сайта

en: Detected Path
be: Выяўлены шлях

en: Detected URL
be: Выяўлены URL

en: Custom location
be: Карыстацкае размяшчэнне

en: Absolute or relative path to the sitemap file, including name.
be: Абсалютны або адносны шлях да файла з картай сайта, уключаючы імя файла.

en: Example
be: Прыклад

en: Complete URL to the sitemap file, including name.
be: Запоўніце URL да файла з картай сайта, уключаючы імя файла.

en: Sitemap Content
be: Утрыманне карты сайта

en: Include homepage
be: Уключыць хатнюю старонку

en: Include posts
be: Уключыць артыкулы

en: Include static pages
be: Уключыць статычныя старонкі

en: Include categories
be: Уключыць катэгорыі

en: Include archives
be: Уключыць архівы

en: Include tag pages
be: Уключыць старонкі пазанак

en: Include author pages
be: Уключыць старонкі аўтараў

en: Change frequencies
be: Змяніць частоты

en: Please note that the value of this tag is considered a hint and not a command. Even though search engine crawlers consider this information when making decisions, they may crawl pages marked "hourly" less frequently than that, and they may crawl pages marked "yearly" more frequently than that. It is also likely that crawlers will periodically crawl pages marked "never" so that they can handle unexpected changes to those pages.
be: Звернеце ўвагу, што значэнне гэтай пазнакі лічыцца рэкамендацыяй і не з'яўляецца камандай. Нават калі пошукавыя робаты бяруць гэтую інфармацыю да ўвагі для прыняцця рашэнняў, яны могуць аглядаць старонкі, пазначаныя "раз у гадзіну" радзей, чым запытана, і яны могуць аглядаць старонкі, пазначаныя як "раз у год" гушчару, чым запытана. Таксама бывае, што пошукавыя робаты аглядаюць старонкі, пазначаныя як "ніколі", адзначаючы не прадугледжаныя змены на гэтых старонках.

en: Homepage
be: Галоўная старонка

en: Posts
be: Артыкулы

en: Static pages
be: Статычныя старонкі

en: Categories
be: Катэгорыі

en: The current archive of this month (Should be the same like your homepage)
be: Бягучы архіў за гэты месяц (Павінен быць тым жа, што і Галоўная старонка)

en: Older archives (Changes only if you edit an old post)
be: Старыя архівы (Змяняюцца толькі ў выпадку, калі Вы рэдагуеце старыя артыкулы)

en: Tag pages
be: Старонкі пазанак

en: Author pages
be: Старонкі аўтараў

en: Priorities
be: Прыярытэты

en: Posts (If auto calculation is disabled)
be: Артыкулы (Калі аўтаматычнае вылічэнне забароненае)

en: Minimum post priority (Even if auto calculation is enabled)
be: Мінімальны прыярытэт артыкула (Нават калі  аўтаматычнае вылічэнне дазволена)

en: Archives
be: Архівы

en: Update options
be: Абнавіць параметры

en: Reset options
be: Вярнуць зыходныя значэнні
