sitemap 3.1.1 - en to bg translation catalogue (179 entries)

en: Comment Count
bg: Брой Коментари

en: Uses the number of comments of the post to calculate the priority
bg: Използва броя на коментарите при калкулиране на приоритета на поста

en: Comment Average
bg: Коментари Средно

en: Uses the average comment count to calculate the priority
bg: Използва средния брой на коментарите при калкулиране на приоритета

en: Uses the activated <a href="%1">Popularity Contest Plugin</a> from <a href="%2">Alex King</a>. See <a href="%3">Settings</a> and <a href="%4">Most Popular Posts</a>
bg: Използва активиран <a href="%1">Popularity Contest Plugin</a> от <a href="%2">Alex King</a>. Виж <a href="%3">Настройки</a> и <a href="%4">Най-популярните постове</a>.

en: Always
bg: Винаги

en: Hourly
bg: Ежечасно

en: Daily
bg: Ежедневно

en: Weekly
bg: Ежеседмично

en: Monthly
bg: Ежемесечно

en: Yearly
bg: Ежегодно

en: Never
bg: Никога

en: Thank you very much for your donation. You help me to continue support and development of this plugin and other free software!
bg: Благодаря Ви много за дарението. Вие ми помагате да продължа развитието и поддръжката на този плъгин и на други безплатни приложения и софтуер.

en: Hide this notice
bg: Скриване на съобщението

en: Thanks for using this plugin! You've installed this plugin over a month ago. If it works and your are satisfied with the results, isn't it worth at least one dollar? <a href="%s">Donations</a> help me to continue support and development of this <i>free</i> software! <a href="%s">Sure, no problem!</a>
bg: Благодаря Ви, че използвате този плъгин! Вие сте инсталирали и използвате този плъгин повече от месец. Ако работи добре и сте доволни от резултата, не си ли заслужава поне един долар? <a href="%s">Даренията</a> ми помагат да продължа развитието и поддръжката на този <i>безплатен</i> софтуер! <a href="%s">Разбира се, няма проблеми!</a>

en: No thanks, please don't bug me anymore!
bg: Не благодаря, моля, не ме безпокойте повече!

en: Your sitemap is being refreshed at the moment. Depending on your blog size this might take some time!
bg: Вашата карта на сайта се обновява в момента. В зависимост от големината на блога, това би коствало известно време.

en: Your sitemap will be refreshed in %s seconds. Depending on your blog size this might take some time!
bg: Вашата карта на сайта ще бъде обновена след %s секунди. В зависимост от големината на блога, това би коствало известно време.

en: XML Sitemap Generator for WordPress
bg: XML Sitemap Генератор за WordPress

en: Configuration updated
bg: Конфигурацията е обновена

en: Error while saving options
bg: Грешка при запазване на настройките

en: Pages saved
bg: Страниците са запаметени

en: Error while saving pages
bg: Грешка при запаметяване на страниците

en: <a href="%s">Robots.txt</a> file saved
bg: Файла <a href="%s">Robots.txt</a> е запазен

en: Error while saving Robots.txt file
bg: Грешка при запазването на файла robots.txt

en: The default configuration was restored.
bg: Стандартните настройки са възстановени

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s">Download version %3$s here</a>.
bg: Има нова версия на %1$s. <a href="%2$s">Изтеглете версия %3$s тук</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s">Download version %3$s here</a> <em>automatic upgrade unavailable for this plugin</em>.
bg: Има нова версия на %1$s. <a href="%2$s">Изтегли версия %3$s тук</a> <em>невъзможно е автоматично обновяване за това разширение</em>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s">Download version %3$s here</a> or <a href="%4$s">upgrade automatically</a>.
bg: Има нова версия на %1$s. <a href="%2$s">Изтегли версия %3$s тук</a> илиr <a href="%4$s">обнови автоматично</a>.

en: open
bg: отвори

en: close
bg: затвори

en: click-down and drag to move this box
bg: кликнете с мишката върху кутията и провлачете за да я преместите

en: click to %toggle% this box
bg: кликнете за да %toggle% кутията

en: use the arrow keys to move this box
bg: използвайте бутоните със стрелките за преместване на кутията

en: , or press the enter key to %toggle% it
bg: , или натиснете бутона Enter за да го %toggle%

en: About this Plugin:
bg: За плъгина:

en: Plugin Homepage
bg: Страница на плъгина

en: Suggest a Feature
bg: Предложи Нова Възможност

en: Notify List
bg: E-Mail абонамент за обновяванията

en: Support Forum
bg: Форуми за помощ

en: Report a Bug
bg: Докладвай за Бъг

en: Donate with PayPal
bg: Дарение с PayPal

en: My Amazon Wish List
bg: Моят списък с желания от Amazon

en: translator_name
bg: Alexander Dichev

en: translator_url
bg: http://dichev.com/

en: Sitemap Resources:
bg: Sitemap Ресурси:

en: Sitemaps Protocol
bg: Sitemaps Протокол

en: Official Sitemaps FAQ
bg: Официални Често Задавани Въпроси

en: My Sitemaps FAQ
bg: Моите Често Задавани Въпроси

en: Recent Donations:
bg: Последни Дарения;

en: List of the donors
bg: Списък на дарителите

en: Hide this list
bg: Скрийте този списък

en: Thanks for your support!
bg: Благодаря за помощта!

en: Status
bg: Статус

en: The sitemap wasn't built yet. <a href="%s">Click here</a> to build it the first time.
bg: Все още не е създаден sitemap-файл. От <a href="%s">тази връзка</a> генерирайте карта на сайта за първи път.

en: Your <a href="%url%">sitemap</a> was last built on <b>%date%</b>.
bg: Вашият <a href="%url%">sitemap-файл</a> беше създаден успешно на <b>%date%</b>.

en: There was a problem writing your sitemap file. Make sure the file exists and is writable. <a href="%url%">Learn more</a
bg: Имаше проблем при записването на sitemap-файла. Моля, уверете се, че файла е разрешен за презаписване. <a href="%url%">Повече информация</a>.

en: Your sitemap (<a href="%url%">zipped</a>) was last built on <b>%date%</b>.
bg: Вашият <a href="%url%">архивиран sitemap-файл</a> беше създаден успешно на <b>%date%</b>.

en: There was a problem writing your zipped sitemap file. Make sure the file exists and is writable. <a href="%url%">Learn more</a
bg: Имаше проблем при записването на архивирания sitemap-файл. Моля, уверете се, че файла е разрешен за презаписване. <a href="%url%">Повече информация</a>.

en: Google was <b>successfully notified</b> about changes.
bg: Google беше <b>уведомен успешно</b> за промените в блога.

en: It took %time% seconds to notify Google, maybe you want to disable this feature to reduce the building time.
bg: Отне %time% секунди за уведомяването на Google ако желаете да намалите времето за генериране можете да деактивирате тази функция.

en: There was a problem while notifying Google. <a href="%s">View result</a>
bg: Имаше проблем с уведомяването на Google. <a href="%s">Виж резултата</a>

en: YAHOO was <b>successfully notified</b> about changes.
bg: YAHOO беше <b>уведомен успешно</b> за промените в блога.

en: It took %time% seconds to notify YAHOO, maybe you want to disable this feature to reduce the building time.
bg: Отне %time% секунди за уведомяването на YAHOO ако желаете да намалите времето за генериране можете да деактивирате тази функция.

en: There was a problem while notifying YAHOO. <a href="%s">View result</a>
bg: Имаше проблем с уведомяването на YAHOO. <a href="%s">Виж резултата</a>

en: MSN was <b>successfully notified</b> about changes.
bg: MSN беше <b>уведомен успешно</b> за промените в блога.

en: It took %time% seconds to notify MSN.com, maybe you want to disable this feature to reduce the building time.
bg: Отне %time% секунди за уведомяването на MSN.com, ако желаете да намалите времето за генериране можете да деактивирате тази функция.

en: There was a problem while notifying MSN.com. <a href="%s">View result</a>
bg: Имаше проблем с уведомяването на MSN.com. <a href="%s">Виж резултата</a>

en: Ask.com was <b>successfully notified</b> about changes.
bg: Ask.com беше <b>уведомен успешно</b> за промените в блога.

en: It took %time% seconds to notify Ask.com, maybe you want to disable this feature to reduce the building time.
bg: Отне %time% секунди за уведомяването на Ask.com ако желаете да намалите времето за генериране можете да деактивирате тази функция.

en: There was a problem while notifying Ask.com. <a href="%s">View result</a>
bg: Имаше проблем с уведомяването на Ask.com. <a href="%s">Виж резултата</a>

en: The building process took about <b>%time% seconds</b> to complete and used %memory% MB of memory.
bg: Генерирането на sitemap-а отне <b>%time% секунди</b> и беше използвана %memory% MB памет.

en: The building process took about <b>%time% seconds</b> to complete.
bg: Процесът на генериране отне <b>%time% секунди</b>.

en: The content of your sitemap <strong>didn't change</strong> since the last time so the files were not written and no search engine was pinged.
bg: Съдържанието на картата на сайта Ви <strong>не е променено</strong> от последния път, затова файлове не бяха създадени и не бяха ping-нати търсачки.

en: The building process might still be active! Reload the page in a few seconds and check if something has changed.
bg: Възможно е процесът по изграждане все още да не е приключил. Презареди страницата след няколко секунди и провери за промяна.

en: The last run didn't finish! Maybe you can raise the memory or time limit for PHP scripts. <a href="%url%">Learn more</a>
bg: Последният опит на генериране на карта на сайта приключи неуспешно! Можете да опитате да увеличите максимума използвана памет и лимита за време на изпълнение на PHP-скриптове на Вашия уеб-сървър. <a href="%url%">Повече информация</a>.

en: The last known memory usage of the script was %memused%MB, the limit of your server is %memlimit%.
bg: Последното регистрирано количество използвана от скрипта памет е %memused%MB, лимита за използвана памет от PHP-скриптове, зададен в конфигурацията на Вашия уеб-сървър е %memlimit%MB.

en: The last known execution time of the script was %timeused% seconds, the limit of your server is %timelimit% seconds.
bg: Последното регистрирано време за изпълнение на скрипта беше %timeused% секунди, лимита за продължителност на изпълнение на PHP-скриптове зададен в конфигурацията на Вашия уеб-сървър е %timelimit% секунди.

en: The script stopped around post number %lastpost% (+/- 100)
bg: Изпълнението на този скрипт спря около пост номер %lastpost% (+/- 100).

en: If you changed something on your server or blog, you should <a href="%s">rebuild the sitemap</a> manually.
bg: Ако сте направили някакви промени по сървъра или блога е необходимо да <a href="%s">Регенерирате Sitemap-а</a> ръчно.

en: If you encounter any problems with the build process you can use the <a href="%d">debug function</a> to get more information.
bg: Ако изпитвате проблеми при създаването на файла можете да активирате <a href="%d">Дебъг Функцията</a> за да получите повече информация за грешките.

en: Basic Options
bg: Основни Настройки

en: Sitemap files:
bg: Sitemap файлове:

en: Learn more
bg: Повече информация

en: Write a normal XML file (your filename)
bg: Генерирай нормален XML файл (име на файла)

en: Write a gzipped file (your filename + .gz)
bg: Генерирай архивирана версия  (име_на_файла + .gz)

en: Building mode:
bg: Метод на генериране:

en: Rebuild sitemap if you change the content of your blog
bg: Регенерирай sitemap-а при промяна в съдържанието на блога

en: Enable manual sitemap building via GET Request
bg: Активиране на ръчно генериране на sitemap-файла чрез изпращане на GET заявка

en: This will allow you to refresh your sitemap if an external tool wrote into the WordPress database without using the WordPress API. Use the following URL to start the process: <a href="%1">%1</a> Please check the logfile above to see if sitemap was successfully built.
bg: Това прави възможно регенериране на sitemap-а ако външен инструмент е внесъл промени в базата данни на WordPress без да изпозва WordPress API. Активирайте процеса от тази връзка: <a href="%1">%1</a>. Моля, проверете log-файла по-горе за да разжерете дали sitemap-а е генериран успешно.

en: Update notification:
bg: Уведомяване при обновяване:

en: Notify Google about updates of your Blog
bg: Уведомяване на Google при обновяване на блога Ви

en: No registration required, but you can join the <a href="%s">Google Webmaster Tools</a> to check crawling statistics.
bg: Не е необходима регистрация, но трябва да се включите в <a href="%s">Google Webmaster Tools</a> за да проверите статистиката от посещенията на търсачката на сайта ви.

en: Notify MSN Live Search about updates of your Blog
bg: Уведомяване на MSN Live Search при обновяване на блога Ви

en: No registration required, but you can join the <a href="%s">MSN Live Webmaster Tools</a> to check crawling statistics.
bg: Не е необходима регистрация, но трябва да се включите в <a href="%s">MSN Live Webmaster Tools</a> за да проверите статистиката от посещенията на търсачката на сайта ви.

en: Notify Ask.com about updates of your Blog
bg: Уведомяване на Ask.com за обновявания на блога Ви

en: No registration required.
bg: Не е необходима регистрация.

en: Notify YAHOO about updates of your Blog
bg: Уведомяване на YAHOO за обновявания на блога Ви

en: Your Application ID:
bg: Вашето Application ID:

en: Don't you have such a key? <a href="%s1">Request one here</a>! %s2
bg: Нямате ли ключ? <a href="%s1">Заявете си от тук</a>! %s2

en: Modify or create %s file in blog root which contains the sitemap location.
bg: Обновяване или създаване на факл %s в главната директория на блога, която се намира местоположението на картата на сайта.

en: File permissions:
bg: Права върху файла:

en: OK, robots.txt is writable.
bg: OK, robots.txt е разрешен за промяна.

en: Error, robots.txt is not writable.
bg: Грешка, robots.txt е заключен за промяна.

en: OK, robots.txt doesn't exist but the directory is writable.
bg: OK, robots.txt не съществува, но директорията е разрешена за писане.

en: Error, robots.txt doesn't exist and the directory is not writable
bg: Грешка, robots.txt не съществува и директорията не е разрешена за писане

en: Advanced options:
bg: Допълнителни настройки:

en: Limit the number of posts in the sitemap:
bg: Ограничи броя на постовете в sitemap-а:

en: Newer posts will be included first
bg: Новите постове ще бъдат включени първо

en: Try to increase the memory limit to:
bg: При възможност увеличи лимита на паметта на:

en: e.g. "4M", "16M"
bg: например "4M", "16M"

en: Try to increase the execution time limit to:
bg: При възможност увеличи времето за изпълнение на:

en: in seconds, e.g. "60" or "0" for unlimited
bg: секунди, например "60" или "0" без ограничение

en: Include a XSLT stylesheet:
bg: Добави XSLT Stylesheet:

en: Full or relative URL to your .xsl file
bg: Абсолютен или относителен URL до Вашия .xsl файл

en: Use default
bg: Използвай Стандартните

en: Enable MySQL standard mode. Use this only if you're getting MySQL errors. (Needs much more memory!)
bg: Активиране на MySQL Standard метод. Използва се само при получаване на MySQL грешки. (Използва доста повече памет!)

en: Build the sitemap in a background process (You don't have to wait when you save a post)
bg: Генерирай картата на сайта на заден план (Няма да е необходимо да се чака при запазване на пост)

en: Additional pages
bg: Допълнителни страници

en: Here you can specify files or URLs which should be included in the sitemap, but do not belong to your Blog/WordPress.<br />For example, if your domain is www.foo.com and your blog is located on www.foo.com/blog you might want to include your homepage at www.foo.com
bg: Тук можете да определите файлове или URL-и, които да бъдат добавени в картата на сайта, въпреки, че не са част от блога/WordPress.<br />Например, ако домейнът Ви е www.foo.com и блогът Ви се намира на www.foo.com/blog, може да добавите заглавната страница на сайта си  http://www.foo.com

en: Note
bg: Забележка

en: If your blog is in a subdirectory and you want to add pages which are NOT in the blog directory or beneath, you MUST place your sitemap file in the root directory (Look at the &quot;Location of your sitemap file&quot; section on this page)!
bg: Ако блогът Ви се намира в поддиректория и Вие желаете да включите страници, които НЕ са в директорията на блога, вие ТРЯБВА да локализирате Вашия sitemap-файл в главната директория (Виж секцията &quot;Местонахождение на sitemap-файла&quot;)!

en: URL to the page
bg: URL на страницата

en: Enter the URL to the page. Examples: http://www.foo.com/index.html or www.foo.com/home
bg: Въведете URL на страницата. Примери: http://www.foo.com/index.html или www.foo.com/home

en: Priority
bg: Приоритет

en: Choose the priority of the page relative to the other pages. For example, your homepage might have a higher priority than your imprint.
bg: Изберете приоритета на страницата в зависимост от другите страници. Например, Вашата заглавна страница може да има по-висок приоритет от страницата Ви за контакт.

en: Last Changed
bg: Последна Промяна

en: Enter the date of the last change as YYYY-MM-DD (2005-12-31 for example) (optional).
bg: Въведете датата на последното обновяване във вида (например 2005-12-31) (незадължително)

en: Change Frequency
bg: Честота на Обновяване

en: No pages defined.
bg: Няма дефинирани страници.

en: Add new page
bg: Добавяне на нова страница

en: Post Priority
bg: Приоритет на Поста

en: Please select how the priority of each post should be calculated:
bg: Моля, изберете начин на калкулиране на приоритета на постовете

en: Do not use automatic priority calculation
bg: Не използвай авто-калкулиране на приоритета

en: All posts will have the same priority which is defined in &quot;Priorities&quot;
bg: Всички постове ще имат еднакъв приоритет, който е дефиниран в &quot;Приоритети&quot;

en: Location of your sitemap file
bg: Път до sitemap-файла

en: Automatic detection
bg: Автоматично разпознаване

en: Filename of the sitemap file
bg: Име на sitemap-файла

en: Detected Path
bg: Намерен път

en: Detected URL
bg: Намерен URL

en: Custom location
bg: Друго местонахождение

en: Absolute or relative path to the sitemap file, including name.
bg: Абсолютен и относителен път до sitemap-файла, включително името.

en: Example
bg: Пример

en: Complete URL to the sitemap file, including name.
bg: Абсолютен URL до sitemap-файла, включително името.

en: Sitemap Content
bg: Съдържание на картата на сайта

en: Include homepage
bg: Включи заглавната страница

en: Include posts
bg: Включи постове

en: Include following pages of multi-page posts (&lt;!--nextpage--&gt;)
bg: Включи следните страници от многостранични статии (&lt;!--nextpage--&gt;)

en: Include static pages
bg: Включи статични страници

en: Include categories
bg: Включи категории

en: Include archives
bg: Включи архиви

en: Include tag pages
bg: Включи страници с тагове

en: Include author pages
bg: Включи авторски страници

en: Excluded items
bg: Изключени

en: Excluded categories
bg: Изключени категории

en: Using this feature will increase build time and memory usage!
bg: Използването на това ще увеличи времето за създаване и употребата на памет!

en: This feature requires at least WordPress 2.5, you are using %s
bg: Това изисква най-малко WordPress 2.5, Вие използвате %s

en: Exclude posts
bg: Изключени постове

en: Exclude the following posts or pages:
bg: Не включвай следните постове и/или страници:

en: List of IDs, separated by comma
bg: Списък на ID-тата, разделени със запетая

en: Child posts will not automatically be excluded!
bg: Подстраниците ще бъдат автоматично изключени!

en: Change frequencies
bg: Честота на обновяване

en: Please note that the value of this tag is considered a hint and not a command. Even though search engine crawlers consider this information when making decisions, they may crawl pages marked "hourly" less frequently than that, and they may crawl pages marked "yearly" more frequently than that. It is also likely that crawlers will periodically crawl pages marked "never" so that they can handle unexpected changes to those pages.
bg: Моля, обърнете внимание, че стойността на този таг е само подсказка, а не команда. Дори търсачките да се влияят от тази информация при вземане на решенията си, те може да посещават страници, маркирани с "hourly" по-рядко от това на всеки час и страници маркирани с "yearly" по-често от един път в годината. Приема се, че търсачките периодично посещават страници, маркирани с "never" за да могат да отбележат евентуални неочаквани промени в съдържанието им.

en: Homepage
bg: Заглавна страница

en: Posts
bg: Постове

en: Static pages
bg: Статични страници

en: Categories
bg: Категории

en: The current archive of this month (Should be the same like your homepage)
bg: Настоящ архив за месеца (Трябва да е същия като на заглавната страница)

en: Older archives (Changes only if you edit an old post)
bg: Стари архиви (Промяна само при редакция на стар пост)

en: Tag pages
bg: Страници на тагове

en: Author pages
bg: Авторски страници

en: Priorities
bg: Приоритети

en: Posts (If auto calculation is disabled)
bg: Постове (Ако авто-калкулиране е неактивно)

en: Minimum post priority (Even if auto calculation is enabled)
bg: Минимален приоритет на постовете (Важи и при активирано авто-калкулиране)

en: Archives
bg: Архив

en: Update options
bg: Обновяване на настройките

en: Reset options
bg: Връщане на вградените настройки

en: XML-Sitemap Generator
bg: XML-Sitemap Генератор

en: Sitemap FAQ
bg: Често Задавани Въпроси
