add-to-any - en to ar translation catalogue (54 entries)

en: Share
ar: نشر

en: Save
ar: حفظ

en: Subscribe
ar: تابع

en: E-mail
ar: رسالة بريدية

en: Bookmark
ar: مفضلة

en: Show all
ar: عرض الكل

en: Show less
ar: عرض أقل

en: Find service(s)
ar: أبحث عن خدمة

en: Powered by
ar: بواسطة

en: Share via e-mail
ar: أرسال على البريد

en: Subscribe via e-mail
ar: تابع عبر البريد

en: Bookmark in your browser
ar: أضف للمفضلة بالمتصفح

en: Press Ctrl+D or &#8984;+D to bookmark this page
ar: أضغط Ctrl+D أو &#8984;+D لحفظ هذه الصفحة بالمفضلة

en: Add to your favorites
ar: أضف لمفضلتك

en: Send from any e-mail address or e-mail program
ar: أرسال من اي برنامج بريد أو أي عنوان بريدي

en: E-mail program
ar: برنامج بريدي

en: Your theme needs to be fixed. To fix your theme, use the <a href="theme-editor.php">Theme Editor</a> to insert <code>&lt;?php wp_footer(); ?&gt;</code> just before the <code>&lt;/body&gt;</code> line of your theme's <code>footer.php</code> file.
ar: تصميمك يحتاج لتعديلز لتعديل تصميمك, أستخدم <a href="theme-editor.php">محرر التصميم</a> لإضافة <code>&lt;?php wp_footer(); ?&gt;</code> just before the <code>&lt;/body&gt;</code> في ملف <code>footer.php</code>.

en: Settings saved.
ar: تم حفظ الأعدادات

en: Add to Any: Share/Save
ar: أضف إلى: نشر/حفظ

en: Settings
ar: الأعدادات

en: Standalone Services
ar: خدمات قائمة بذاتها

en: Choose the services you want below. &nbsp;Click a chosen service again to remove. &nbsp;Reorder services by dragging and dropping as they appear above.
ar: أختر الخدمات من الأسفل. &nbsp; أضغط لتختار الخدمة وأضغط مرة اخرى لألغائها. &nbsp; رتب الخدمات بأستخدام الفائرة.

en: Button
ar: زر

en: Image URL
ar: رابط صورة

en: Text only
ar: نص فقط

en: Placement
ar: مكان العرض

en: Display Share/Save button at the bottom of posts
ar: عرض زر نشر/حفظ في اخر تدويناتك

en: Display Share/Save button at the bottom of posts on the front page
ar: عرض زر نشر/حفظ في اخر تدويناتك بالرئيسية

en: Display Share/Save button at the bottom of posts in the feed
ar: عرض زر نشر/حفظ في اخر تدويناتك بالخلاصات

en: Display Share/Save button at the bottom of pages
ar: عرض زر نشر/حفظ في أخر الصفحات

en: Menu Style
ar: تصميم القائمة

en: Using Add to Any's Menu Styler, you can customize the colors of your Share/Save menu! When you're done, be sure to paste the generated code in the <a href="#" onclick="document.getElementById('A2A_SHARE_SAVE_additional_js_variables').focus();return false">Additional Options</a> box below.
ar: أستخدم محرر تصميم أضف إلى, يمكنك تخصيص الألوان لقائمة نشر/حفظ! عند إنتهائك, تأكد من لصق الكود في مربع <a href="#" onclick="document.getElementById('A2A_SHARE_SAVE_additional_js_variables').focus();return false">الخيارات الخاصة</a>

en: Open the Add to Any Menu Styler in a new window
ar: فتح قائمة تصميم أضف إلى في نافذة جديدة

en: Open Menu Styler
ar: فتح قائمة التصميم

en: Menu Options
ar: خيارات القائمة

en: Hide embedded objects (Flash, video, etc.) that intersect with the menu when displayed
ar: أخفاء (الفلاشات والفيديو و ... الخ) التي تتقاطع مع القائمة

en: Show the title of the post (or page) within the menu
ar: عرض عنوان التدوينة او الصفحة في القائمة

en: Only show the menu when the user clicks the Share/Save button
ar: عرض القائمة عن الضغط عليها فقط

en: Open the addtoany.com menu page in a new tab or window if the user clicks the Share/Save button
ar: فتح موقع addtoany.com عند ضغط الزائر على زر نشر/حفظ

en: Additional Options
ar: خيارات خاصة

en: Paste the code from Add to Any's Menu Styler in the box below!
ar: ألصق الكود من قائمة تصميم أضف إلى في هذا المربع

en: Below you can set special JavaScript variables to apply to each Share/Save menu.
ar: يمكنك ضبط متغيرات جافا سكريبت خاصة لتنفيزها على قائمة نشر/حفظ

en: Advanced users might want to explore Add to Any's <a href="http://www.addtoany.com/buttons/api/" target="_blank">JavaScript API</a>.
ar: المستخدمين المتقدمين قد يحتاجون إلى تصفح أضف إلى <a href="http://www.addtoany.com/buttons/api/" target="_blank">جافا سكريبت API</a>.

en: <strong>Note</strong>: If you're adding new code, be careful not to accidentally overwrite any previous code.</label>
ar: <strong>ملحوظة</strong>: إذا أضفت اكواد جديدة, كن حزر حتى لا تمسح اكواد قديمة.</label>

en: Save Changes
ar: حفظ التغيرات

en: Like this plugin?
ar: هل تحب هذه الأضافة؟

en: <a href="http://wordpress.org/extend/plugins/add-to-any/">Give it a good rating</a> on WordPress.org.
ar: <a href="http://wordpress.org/extend/plugins/add-to-any/">قيمها</a> في موقع WordPress.org.

en: <a href="http://www.addtoany.com/share_save?linkname=WordPress%20Share%20Plugin%20by%20AddToAny.com&amp;linkurl=http%3A%2F%2Fwordpress.org%2Fextend%2Fplugins%2Fadd-to-any%2F">Share it</a> with your friends.
ar: <a href="http://www.addtoany.com/share_save?linkname=WordPress%20Share%20Plugin%20by%20AddToAny.com&amp;linkurl=http%3A%2F%2Fwordpress.org%2Fextend%2Fplugins%2Fadd-to-any%2F">أنشرها</a> مع أصدقائك.

en: Need support?
ar: بحاجة إلى الدعم؟

en: See the <a href="http://wordpress.org/extend/plugins/add-to-any/faq/">FAQs</a>.
ar: راجع <a href="http://wordpress.org/extend/plugins/add-to-any/faq/">الأسئلة الشائعة</a>.

en: Search the <a href="http://wordpress.org/tags/add-to-any">support forums</a>.
ar: أبحث في <a href="http://wordpress.org/tags/add-to-any">منتديات الدعم</a>.

en: Add/Remove Services
ar: إضافة/ألغاء خدمات

en: Share/Save
ar: نشر/حفظ

en: Share/Save Buttons
ar: أزرار نشر/حفظ
