portfolio - en to de_DE translation catalogue (56 entries)

en: Short description
de_DE: Kurzbeschreibung

en: A short description which you'd like to be displayed on your portfolio page
de_DE: Eine kurze Beschreibung, die auf der Portfolio Seite angezeigt werden soll

en: Date of completion
de_DE: Datum der Fertigstellung

en: The date when the task was completed
de_DE: Datum als die Aufgabe fertiggestellt wurde

en: A link to the site
de_DE: Ein Link zur Seite

en: Add New
de_DE: Hinzufügen

en: Add New Portfolio
de_DE: Neues Portfolio hinzufügen

en: Edit
de_DE: Bearbeiten

en: Edit Portfolio
de_DE: Portfolio bearbeiten

en: New Portfolio
de_DE: Neues Portfolio

en: View Portfolio
de_DE: Portfolio anzeigen

en: Search Portfolio
de_DE: Portfolio durchsuchen

en: No portfolio found
de_DE: Kein Portfolio gefunden

en: No portfolio found in Trash
de_DE: Kein Portfolio im Papierkorb gefunden

en: Parent Portfolio
de_DE: Eltern Portfolio

en: Executor Profiles
de_DE: Entwickler Profile

en: Executor Profile
de_DE: Entwickler Profil

en: Search Executor Profiles
de_DE: Suche Entwickler Profile

en: Popular Executor Profiles
de_DE: Beliebte Entwickler Profile

en: All Executor Profiles
de_DE: Alle Entwickler Profile

en: Parent Executor Profile
de_DE: Eltern Entwickler Profil

en: Parent Executor Profile:
de_DE: Eltern Entwickler Profil:

en: Edit Executor Profile
de_DE: Bearbeite Entwickler Profil

en: Update Executor Profile
de_DE: Aktualisiere Entwickler Profil

en: Add New Executor Profile
de_DE: Füge Entwickler Profil hinzu

en: Separate Executor Profiles with commas
de_DE: Getrennte Entwickler Profile durch Kommas

en: Add or remove Executor Profile
de_DE: Entwickler Profil hinzufügen oder entfernen

en: Technologies
de_DE: Technologien

en: Technology
de_DE: Technologie

en: Search Technologies
de_DE: Technologien suchen

en: Popular Technologies
de_DE: Beliebte Technologien

en: All Technologies
de_DE: Alle Technologien

en: Parent Technology
de_DE: Eltern Technologie

en: Parent Technology:
de_DE: Eltern Technologie:

en: Edit Technology
de_DE: Technologie bearbeiten

en: Update Technology
de_DE: Technologie aktualisieren

en: Add New Technology
de_DE: Technologie hinzufügen

en: New Technology Name
de_DE: Neuer Technologie Name

en: Separate Technologies with commas
de_DE: Technologien, getrennt durch Kommas

en: Add or remove Technology
de_DE: Technologie hinzufügen oder entfernen

en: Title
de_DE: Titel

en: Settings
de_DE: Einstellungen

en: Support
de_DE: Hilfe

en: Image size name
de_DE: Bildgröße Name

en: Width (in px)
de_DE: Breite (in px)

en: Height (in px)
de_DE: Höhe (in px)

en: Display additional fields
de_DE: Zusätzliche Felder anzeigen

en: Description
de_DE: Beschreibung

en: Executor
de_DE: Entwickler

en: Save Changes
de_DE: Speichern

en: Update All Info
de_DE: Aktualisiere alle Informationen

en: Error.
de_DE: Fehler.

en: Update images for portfolio
de_DE: Aktualisieren Bilder des Portfolios

en: Update images
de_DE: Aktualisieren Bilder

en: Read more
de_DE: Mehr lesen

en: View all posts in %s
de_DE: Zeige alle Artikel in %s
