Breakpoints (7.x-1.3) - en to fr translation catalogue (24 entries)

en: Status
fr: Statut

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Groups
fr: Groupes

en: Cancel
fr: Annuler

en: Enable
fr: Activer

en: Disable
fr: Désactiver

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Weight
fr: Poids

en: Name
fr: Nom

en: Import
fr: Importer

en: Export
fr: Exporter

en: settings
fr: paramètres

en: Label
fr: Étiquette

en: Save
fr: Enregistrer

en: Create
fr: Créer

en: create
fr: créer

en: Machine name
fr: Nom système

en: The name is used in URLs for generated images. Use only lowercase alphanumeric characters, underscores (_), and hyphens (-).
fr: Le nom est utilisé dans les URLs des images générées. Utilisez seulement des caractères alphanumériques en minuscules, des tirets bas (_) et des traits d'union (-).

en: Image style
fr: Style d'image

en: The new styles have been created
fr: Les nouveaux styles ont été créés

en: Add responsive style
fr: Ajouter un style adaptatif

en: Add a responsive image style
fr: Ajouter un style d'image adaptatif
