Universally Unique IDentifier (7.x-1.0) - en to fr translation catalogue (6 entries)

en: Features
fr: Fonctionnalités

en: Are you sure?
fr: Êtes-vous certain(e) ?

en: Synchronization
fr: Synchronisation

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: The entity type.
fr: Le type d'entité.

en: The %label entity object.
fr: L'objet entité %label.
