IMCE Crop (7.x-1.1) - en to fr translation catalogue (11 entries)

en: Media
fr: Média

en: The selected file %file could not be copied.
fr: Le fichier choisi %file n'a pas pu être copié.

en: Crop
fr: Recadrer

en: Width x Height
fr: Largeur x Hauteur

en: Create a new image
fr: Créer une nouvelle image

en: %filename is not an image.
fr: %filename n'est pas une image.

en: Start from (X:Y)
fr: Commence à (X:Y)

en: Image cropping successful: %files.
fr: Recadrage d'images réussi : %files.

en: Crop must be inside the image boundaries.
fr: Le recadrage doit se faire à l'intérieur des limites de l'image.

en: %filename cannot be cropped.
fr: %filename ne peut pas être recadré.

en: Adds image cropping functionality to IMCE
fr: Ajoute des fonctionnalités de recadrage à IMCE
